




Product Specification
| Face yarn | 100% Nylon |
| Dye method | 100% Solution dyed |
| Gauge | 1/12 |
| Pile weight | 550g/㎡ (±5%) |
| Total weight | 4850g/㎡ (±5%) |
| Pile height | 5.6/4.3/3.8/2.8mm (±0.5mm) |
| Total height | 6.5mm (±0.5mm) |
| Backing | PVC |
Galaxy F Collection is designed with the galaxy in mind, like a light in the darkness of countless planets, each color has its own unique characteristics, 15 colors constitute the galaxy in a thousand different ways.
Galaxy F Display
Related Products
Navigation
Navigation